Zveřejněno dne 28. října 2023

V měsíci říjnu jsme pro děti připravili projekt Domácí mazlíček. Děti přinesly do školky svého domácího mazlíčka a představily ho ostatním kamarádům. Během tématu si děti vyzkoušely postarat se o různá zvířátek (želva, rybička, křeček, morče, šnek, králíček), vyráběly zvířátkům hračky, pelíšky. Také se staraly o nemocného plyšáka myšáka, kterého přinesly do veterinární ordinace. V centru Dramatizace děti hrály pohádku O pejskovi a kočičce, v Dílně zatloukaly hřebíky a motaly klubíčko pro kočky, pomocí digitální pomůcky Bee bot hledaly cestu zvířátka k potravě.

 

Završením tématu byly dvě vzácné návštěvy.

Jedno z dětí s rodiči nám představilo své domácí mazlíčky, sovu pálenou a sokola. Na školní zahradě měly děti možnost si poslechnout výklad o těchto dravcích, nakrmit si je a pohladit. Rodičům velmi děkujeme za krásnou a přínosnou návštěvu.

Ze společnosti Kynologický servis k nám přijel lektor s programem Bezpečný pes. Přijel také pejsek Gucc, který byl velmi poslušný. Děti se dověděly spoustu informací o stavbě těla psů, jejich chování a také to, jak bychom se měli ke psům chovat v různých situacích, abychom byli v bezpečí.