Zveřejněno dne 07. dubna 2021

Od 1. 3.2021 vláda uzavřela mateřské školy. Děti sice nebyly ve školce přítomné, ale přesto bylo v celé budově Obecního úřadu v Petrovicích opravdu rušno. Zřizovatel využil tuto dobu k opravám vnitřních prostor.

Nejprve bylo potřeba vyklidit místnosti určené k rekonstrukci – ložnici dětí, chodbu a šatnu. Poté nastoupili elektrikáři, vodaři, zedník a malíři. Po dvou týdnech byla práce řemeslníků hotová a čekal nás velký úklid. Všechno paní učitelky zvládly a nyní je školka zase „čistá a voňavá,“ připravená pro děti.

Po celou dobu uzavření mateřské školy připravovaly paní učitelky distanční výuku pro děti 5 – 6 leté, pro něž je předškolní vzdělávání povinné. Zasílaly dětem písničky, básničky, hádanky, náměty na tvoření, různé hry, omalovánky, pracovní listy na procvičování již získaných vědomostí. Nezapomněly ani na mladší děti, pro které výuka povinná není. Paní učitelky pro ně připravily činnosti, které děti mohly plnit v domácím prostředí – pomáhaly mamince péct, vařit, uklízet, pracovat na zahrádce, četly si s rodiči knihy a poslouchaly písničky. Rodiče nám zasílali fotografie dětí při práci i zábavě, které byly vloženy na web školky. Děti se tak mohly navzájem pozdravit, alespoň virtuálně.

Před velikonočními svátky mateřská škola pro děti a jejich rodiče uspořádala Velikonoční stezku. Na cyklostezku, která vede k Červenému mlýnu, umístily paní učitelky velikonoční kraslice s různými úkoly. Děti si doplnily hádanku, skládaly puzzle, přenášely vajíčka na lžíci, skákaly jako zajíček, kreslily kraslice křídou na chodník, ukládaly barevná vajíčka do proložky podle pokynů aj. Za splnění úkolů čekala na děti sladká odměna. Velice nás potěšilo, že ačkoliv úkoly a různé pomůcky byly na cyklostezce tři dny, nic nebylo poškozeno ani odcizeno.

Co napsat na závěr? Školka je připravená na návrat dětí a všichni se těšíme až budova znovu ožije dětským smíchem!

                                                                                                                         

 

                                                                                                                    Lenka Dostálová

                                                                                                                          ředitelka