Zveřejněno dne 22. prosince 2021

Očekávání svátků vánočních patří v mateřské škole k jednomu z nejkrásnějších období. Děti a paní učitelky společně zdobí školku, zpívají koledy, pečou cukroví a vyrábí dárečky pro své blízké. Letos k velké radosti dětí přispěla i sněhová nadílka, kterou si děti moc užily.

 

Čas adventu začíná, jako každý rok, rozsvícením místní kapličky. Jelikož se ani letos tato akce nemohla uskutečnit, domluvily jsme se s dětmi, že pro seniory obce připravíme vánoční přáníčka a půjdeme jim popřát „Šťastné Vánoce“. Věříme, že jsme je aspoň trochu potěšily.
 

V pátek 17. 12. 2021 nadešel ten dlouho očekávaný okamžik. Paní kuchařka připravila pro děti slavnostní tabuli. Na stole nechyběla vánočka, cukroví ani ovoce. Paní učitelky zahrály vánoční příběh a děti čekaly, až zazvoní zvoneček. Dočkaly se a s radostí utíkaly k vánočnímu stromečku. Na jejich tvářích nechyběl úsměv a oči se jim leskly nadšením a zvědavostí.
 

Za několik dní zůstane mateřská škola prázdná. Děti si budou užívat Vánoc v kruhu svých nejbližších. A pokud vám zbyde trocha času, můžete si projít naši vánoční cestu s názvem „Půjdem spolu do Betléma“, kterou pro vás paní učitelky nachystaly. Na cyklostezce směrem k Červenému mlýnu jsou pověšené obrázky a pod nimi úkoly pro děti.
 

Přejeme vám pokojné Vánoce a šťastný nový rok.